Microchip Technology MSMBG12CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 738 ratings
MSMBG12CAE3 main image
Model Number
MSMBG12CAE3
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MSMBG12CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMBG
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30.2A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)