Microchip Technology MSC030SDA330B Bulk sales (1 piece or more)
4.5 721 ratings
MSC030SDA330B main image
Model Number
MSC030SDA330B
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MSC030SDA330B PDF
Description
DIODE SIL CARB 3.3KV 30A TO247
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Technology
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
3300 V
Current - Average Rectified (Io)
30A
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)