Microchip Technology MSASC150H45A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 656 ratings
MSASC150H45A main image
Model Number
MSASC150H45A
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MSASC150H45A PDF
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 150A
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io)
150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 150 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 mA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
3-SMD, No Lead
Supplier Device Package
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C