Microchip Technology MICRF211-433-EV Bulk sales (1 piece or more)
4.9 620 ratings
MICRF211-433-EV main image
Model Number
MICRF211-433-EV
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MICRF211-433-EV PDF
Description
EVAL BOARD 433MHZ RCVR MICRF211
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
QwikRadio®
Packaging
Bulk
Product Status
Discontinued at Digi-Key
Type
Receiver
Frequency
380MHz ~ 450MHz