Microchip Technology MDA3KP22CAE3 (500 per Tube Full Tube)
4.9 629 ratings
MDA3KP22CAE3 main image
Model Number
MDA3KP22CAE3
Datasheet
MDA3KP22CAE3 PDF
Description
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)