Microchip Technology MAX3670ETJ2 (490 per Tray Full Tray)
4.9 667 ratings
MAX3670ETJ2 main image
Model Number
MAX3670ETJ2
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MAX3670ETJ2 PDF
Description
IC CLOCK GENERATOR 32TQFN
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Packaging
Tray
Product Status
Active
Digi-Key Programmable
Not Verified
Type
Clock Generator
PLL
No
Input
Clock
Output
LVPECL
Number of Circuits
1
Ratio - Input:Output
2:2
Differential - Input:Output
Yes/Yes
Frequency - Max
670MHz
Divider/Multiplier
Yes/No
Voltage - Supply
3.3V, 5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C