Microchip Technology MASMLJ70CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 857 ratings
MASMLJ70CAE3 main image
Model Number
MASMLJ70CAE3
Datasheet
MASMLJ70CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
26.6A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)