Microchip Technology MASMLJ7.5CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 610 ratings
MASMLJ7.5CA main image
Model Number
MASMLJ7.5CA
Datasheet
MASMLJ7.5CA PDF
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
232.6A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)