Microchip Technology MASMLJ54CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 872 ratings
MASMLJ54CAE3 main image
Model Number
MASMLJ54CAE3
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MASMLJ54CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)