Microchip Technology MASMLJ24CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 847 ratings
MASMLJ24CAE3 main image
Model Number
MASMLJ24CAE3
Datasheet
MASMLJ24CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
77.2A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)