Microchip Technology MASMLJ15AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 822 ratings
MASMLJ15AE3 main image
Model Number
MASMLJ15AE3
Datasheet
MASMLJ15AE3 PDF
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)