Microchip Technology MASMLJ14CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 788 ratings
MASMLJ14CAE3 main image
Model Number
MASMLJ14CAE3
Datasheet
MASMLJ14CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)