Microchip Technology MASMLJ110CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 667 ratings
MASMLJ110CAE3 main image
Model Number
MASMLJ110CAE3
Datasheet
MASMLJ110CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.8A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)