Microchip Technology MASMLG64AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 742 ratings
MASMLG64AE3 main image
Model Number
MASMLG64AE3
Datasheet
MASMLG64AE3 PDF
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMLG
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.2A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)