Microchip Technology MASMCJ33CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 669 ratings
MASMCJ33CAE3 main image
Model Number
MASMCJ33CAE3
Datasheet
MASMCJ33CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28.1A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)