Microchip Technology MASMCJ10CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 741 ratings
MASMCJ10CAE3 main image
Model Number
MASMCJ10CAE3
Datasheet
MASMCJ10CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
88.2A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)