Microchip Technology MASMCG22CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 828 ratings
MASMCG22CAE3 main image
Model Number
MASMCG22CAE3
Datasheet
MASMCG22CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMCG
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42.2A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)