Microchip Technology MASMBJSAC45E3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 661 ratings
MASMBJSAC45E3 main image
Model Number
MASMBJSAC45E3
Datasheet
MASMBJSAC45E3 PDF
Description
TVS DIODE 45VWM 77VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.8A
Power - Peak Pulse
500W
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)