Microchip Technology MASMBJ22AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 689 ratings
MASMBJ22AE3 main image
Model Number
MASMBJ22AE3
Datasheet
MASMBJ22AE3 PDF
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)