Microchip Technology MASMBJ14A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 640 ratings
MASMBJ14A main image
Model Number
MASMBJ14A
Datasheet
MASMBJ14A PDF
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.8A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)