Microchip Technology MASMBJ11A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 708 ratings
MASMBJ11A main image
Model Number
MASMBJ11A
Datasheet
MASMBJ11A PDF
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)