Microchip Technology MASMBJ110A Bulk sales (1 piece or more)
5.0 628 ratings
MASMBJ110A main image
Model Number
MASMBJ110A
Datasheet
MASMBJ110A PDF
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)