Microchip Technology MASMBG64A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 842 ratings
MASMBG64A main image
Model Number
MASMBG64A
Datasheet
MASMBG64A PDF
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMBG
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.8A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)