Microchip Technology MASMBG110CA Bulk sales (1 piece or more)
4.7 785 ratings
MASMBG110CA main image
Model Number
MASMBG110CA
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MASMBG110CA PDF
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMBG
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)