Microchip Technology MART100KP45CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 690 ratings
MART100KP45CA main image
Model Number
MART100KP45CA
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MART100KP45CA PDF
Description
TVS DIODE 45VWM 88.5VC CASE 5A
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
88.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
Power - Peak Pulse
100000W (100kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-204AR, Axial
Supplier Device Package
Case 5A (DO-204AR)