Microchip Technology MADA3KP26CA (500 per Tube Full Tube)
4.9 791 ratings
MADA3KP26CA main image
Model Number
MADA3KP26CA
Datasheet
MADA3KP26CA PDF
Description
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Zener
Bidirectional Channels
8
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
71.2A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)