Microchip Technology MA5KP54A Bulk sales (1 piece or more)
4.7 834 ratings
MA5KP54A main image
Model Number
MA5KP54A
Datasheet
MA5KP54A PDF
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
57A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)