Microchip Technology MA5KP13A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 806 ratings
MA5KP13A main image
Model Number
MA5KP13A
Datasheet
MA5KP13A PDF
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
233A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)