Microchip Technology MA5KP110CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 669 ratings
MA5KP110CA main image
Model Number
MA5KP110CA
Datasheet
MA5KP110CA PDF
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO204AR
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)