Microchip Technology MA15KP54CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 627 ratings
MA15KP54CA main image
Model Number
MA15KP54CA
Datasheet
MA15KP54CA PDF
Description
TVS DIODE 54VWM 87.5VC DO204AR
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
171A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)