Microchip Technology MA15KP26CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 600 ratings
MA15KP26CA main image
Model Number
MA15KP26CA
Datasheet
MA15KP26CA PDF
Description
TVS DIODE 26VWM 44VC DO204AR
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
341A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)