Microchip Technology MA15KP200CA Bulk sales (1 piece or more)
4.6 707 ratings
MA15KP200CA main image
Model Number
MA15KP200CA
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MA15KP200CA PDF
Description
TVS DIODE 200VWM 322VC DO204AR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Voltage - Breakdown (Min)
222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
322V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
47A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)