Microchip Technology M5KP22AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 781 ratings
M5KP22AE3 main image
Model Number
M5KP22AE3
Datasheet
M5KP22AE3 PDF
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO204AR
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
141A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)