Microchip Technology M15KP75A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 808 ratings
M15KP75A main image
Model Number
M15KP75A
Datasheet
M15KP75A PDF
Description
TVS DIODE 75VWM 122VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
122V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)