Microchip Technology M15KP64A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 747 ratings
M15KP64A main image
Model Number
M15KP64A
Datasheet
M15KP64A PDF
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
104V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
144A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)