Microchip Technology M15KP58A Bulk sales (1 piece or more)
4.5 638 ratings
M15KP58A main image
Model Number
M15KP58A
Datasheet
M15KP58A PDF
Description
TVS DIODE 58VWM 94VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
94V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
160A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)