Microchip Technology M15KP30A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 867 ratings
M15KP30A main image
Model Number
M15KP30A
Datasheet
M15KP30A PDF
Description
TVS DIODE 30VWM 50.7VC DO204AR
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
296A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)