Microchip Technology M15KP220CA In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 853 ratings
M15KP220CA main image
Model Number
M15KP220CA
Datasheet
M15KP220CA PDF
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC DO204AR
In Stock : 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
245V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)