Microchip Technology M15KP130CA In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 759 ratings
M15KP130CA main image
Model Number
M15KP130CA
Datasheet
M15KP130CA PDF
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO204AR
In Stock : 47
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
72A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)