Microchip Technology EV69G45A In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 833 ratings
EV69G45A main image
Model Number
EV69G45A
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
EV69G45A PDF
Description
MIC24066 EVB
In Stock : 7
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Main Purpose
DC/DC, Step Down
Outputs and Type
1, Non-Isolated
Voltage - Output
0.6V ~ 32V
Current - Output
5A
Voltage - Input
4.5V ~ 36V