Microchip Technology CDLL5250D/TR (110 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 758 ratings
CDLL5250D/TR main image
Model Number
CDLL5250D/TR
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
CDLL5250D/TR PDF
Description
VOLTAGE REGULATOR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
20 V
Tolerance
±1%
Power - Max
10 mW
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 200 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C