Microchip Technology APT10025JVR (1 Tube)
4.9 635 ratings
APT10025JVR main image
Model Number
APT10025JVR
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
APT10025JVR PDF
Description
MOSFET N-CH 1000V 34A ISOTOP
In Stock : 5525
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
POWER MOS V®
Packaging
Tube
Product Status
Active
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1000 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
250mOhm @ 500mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 5mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
990 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
18000 pF @ 25 V