Microchip Technology 25LC160DT-I/MS (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 706 ratings
25LC160DT-I/MS main image
Model Number
25LC160DT-I/MS
Datasheet
25LC160DT-I/MS PDF
Description
IC EEPROM 16KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Digi-Key Programmable
Not Verified
Memory Size
16Kbit
Memory Organization
2K x 8
Clock Frequency
10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)