Microchip Technology 25LC080DT-E/MNY In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 677 ratings
25LC080DT-E/MNY main image
Model Number
25LC080DT-E/MNY
Datasheet
25LC080DT-E/MNY PDF
Description
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8TDFN
In Stock : 8985
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Digi-Key Programmable
Not Verified
Memory Size
8Kbit
Memory Organization
1K x 8
Clock Frequency
10 MHz
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)