Meritek CR024751F (1 Tape & Reel)
4.9 862 ratings
CR024751F main image
Model Number
CR024751F
Manufacturer
Meritek
Datasheet
CR024751F PDF
Description
RES SMD 4.75K OHM 1% 3/4W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Meritek
Series
CR
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
4.75 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)