MDE Semiconductor Inc MP4KE400A In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 768 ratings
MP4KE400A main image
Model Number
MP4KE400A
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
Datasheet
MP4KE400A PDF
Description
TVS DIODE UP 342VRWM 548VC
In Stock : 16392
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
Series
MP4KE
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
342V
Voltage - Breakdown (Min)
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
750mA
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)