MDD SMCJ33CA (1 Tape & Reel)
4.9 636 ratings
SMCJ33CA main image
Model Number
SMCJ33CA
Manufacturer
MDD
Datasheet
SMCJ33CA PDF
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC
In Stock : 2339
Manufacturer
MDD
Series
SMC
Packaging
Tape & Reel
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28.2A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)