MDD SMCJ24CA (1 Tape & Reel)
4.9 668 ratings
SMCJ24CA main image
Model Number
SMCJ24CA
Manufacturer
MDD
Datasheet
SMCJ24CA PDF
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
In Stock : 1553
Manufacturer
MDD
Series
SMC
Packaging
Tape & Reel
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
38.6A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)