MDD SMCJ18CA (1 Tape & Reel)
4.9 897 ratings
SMCJ18CA main image
Model Number
SMCJ18CA
Manufacturer
MDD
Datasheet
SMCJ18CA PDF
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC
In Stock : 2249
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
MDD
Series
SMC
Packaging
Tape & Reel
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)