MDD SMBJ60CA (1 Tape & Reel)
4.5 874 ratings
SMBJ60CA main image
Model Number
SMBJ60CA
Manufacturer
MDD
Datasheet
SMBJ60CA PDF
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB
In Stock : 7691
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
MDD
Series
SMB
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Voltage - Breakdown (Min)
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.2A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)